PRP (Platelet Rich Plazma) TEDAVİSİ
Saçın yapısını bozan birçok olumsuz etken vardır. Bu etkenlerin en başında genetik faktörler gelmekle beraber sigara kullanımı, dengesiz beslenme ve yanlış kullanılan kozmetik ürünlerde saçın yapısını olumsuz etkilemektedir.

PRP tedavisi hastadan alınacak 10cc kanın santrifüj edilerek elde edilen onarıcı maddelerin mezoterapide olduğu gibi ihtiyacı olan bölgeye yaygın bir şekilde enjekte edilmesidir. Santrifüjle elde edilen serum yani trombositlerden zengin plazma uygulaması ihtiyacı olan köklerin yeni hücre yapılandırmasını artırarak verimli kan dolaşımı ve beslenmeyi sağlar.

PRP TEDAVİSİ SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURUR MU?

PRP tedavisinde genetik yapısı dökülmeye meyilli kişilerde saç dökülmesi son bulur demek çok güçtür. Ancak PRP tedavisinin genetik faktörlere bağlı olan 2 yılda kaybedilmesi beklenen saçların 8-10 yıla kadar dökülme sürecini uzattığını söylemek mümkündür.

PRP TEDAVİSİ KAÇ SEANSTA HANGİ SIKLIKLA UYGULANABİLİR?

Uygulamanın yapılacağı saçın yapısı kişinin yaşı içinde bulunduğu çevre koşulları baz alınarak uzman kişi tarafından değerlendirilir. Normal şartlarda 3-6 seans şeklinde ayda 1 kez uygulanabilmektedir.